צילום פרפרים
צילום מוצלח של פרפרים מורכב משני מאפיינים עיקריים: ציוד הצילום ומיומנות הצלם. צילום פרפרים שהצריך בעבר ציוד מיוחד, התמחות וניסיון, עבר בעשור האחרון מהפכה אמתית בזכות ההתפתחות המהירה של הצילום הדיגיטלי. מצלמות דיגיטליות לא מקצועיות ובמחיר שווה לכל נפש מאפשרות גם לצלם חובב-פרפרים-מתחיל להוציא מתחת לידיו צילומים חדים באיכות מעולה. קיים כמובן ציוד צילום יקר יותר ונוח יותר שאינו דורש התקרבות רבה מדי לפרפר. כאן מדובר על מצלמות עם עדשות טלה-זום או עדשות מקרו ארוכות מוקד. צלם חובב שתקציבו לא מאפשר לו רכש עדשות כאלה באלפי שקלים יכול להגיע לתוצאות מופלאות עם סבלנות ואורך רוח שיאפשרו לו להתקרב באיטיות וזהירות לפרפר ואז לצלם.

התנהגות הצלם וזמני צילום
צילום מיטבי של הפרפרים מתבצע כשאלה נמצאים במנוחה בפעילות מואטת, כלומר בשעות הבוקר ובשעות אחר הצהרים. בשעות החמות של היום הפרפרים מעופפים בד”כ במהירות וקשה לעקוב אחריהם ולהתקרב אליהם.  צלמי הטבע שעיקר מטרתם השגת צילום יפה יגיעו לאזור הצילום עם עלות השחר ויחפשו את הפרפרים  בעזרת פנס. בשעת בוקר כזאת הפרפרים עדיין לא יכולים להתעופף כך שהצלם יכול לביים את התמונה ולקבל תוצאות מצוינות ומקרוב.

דובי בנימיני – חוקר הפרפרים משתמש בצילום לחקר הפרפרים כך ששעות הצילום שלו ושל חובב פרפרים הם שעות מעוף הפרפרים. בתנאים אלו תהליך השגת הצילום המוצלח מתחיל בהמתנה בקרבת פרפר מעופף כך שלא נפריע לו לנחות במחוז חפצו. לאחר מכן נתקרב אליו כך שצלנו לא ייפול עליו תוך שאנו מאפסים עליו את המצלמה. מומלץ להתחיל צילומים מטווח בטוח ולהמשיך בצילומים תוך התקרבות איטית אליו עד שהפרפר יפרח לדרכו.
בתמונות שבעמוד זה דובי מצלם פרפר במצב מנוחה, צילום אחד נעשה כאשר הצמצם סגור ולכן עומק השדה גדול ויש חדות בתמונה. בתמונה השנייה זווית הצילום מאפשרת מראה של כנפי הפרפר כשהם סגורות  (זווית אידיאלית לצילום פרפרים), היופי של התמונה בגלל צמצם פתוח. עומק שדה קטן ולכן נוצר טשטוש ברקע, תוצאה אידיאלית.